Tidsplan

Generelt

Fredag

  • Kl. 16.00: Dørene åbner
  • Kl. 17.30-19.30: Aftensmad i cafeteriet
  • Kl. 19.30: CS:GO - tilmelding lukker
  • Kl. 20.00: Intro - velkomst
  • Kl. 00.00: Special event på scenen

Lørdag

  • Kl. 8.00-9.30: Morgenmad i cafeteriet
  • Kl. 12.00: Frokost i cafeteriet
  • Kl. 17.30-19.30: Aftensmad i cafeteriet

Søndag

  • Kl. 12.00: Vi siger tak for i år, og dørene lukker.

CS:GO

Fredag

  • Kl. 20.30-21.30: Indledende gruppespil - 1. runde - BO1
  • Kl. 21.30-22.30: Indledende gruppespil - 2. runde - BO1
  • Kl. 22.30-23.30: Indledende gruppespil - 3. runde - BO1

Lørdag

  • Kl. 9.30-10.30: Mellem gruppespil - 1. runde - BO1
  • Kl. 10.30-11.30: Mellem gruppespil - 2. runde - BO1
  • Kl. 11.30-12.30: Mellem gruppespil - 3. runde - BO1
  • Kl. 14.30-16.30: Slutspil - BO3
  • Kl. 19.00-21.00: Slutspil - BO3
  • Kl. 23.00-01.00: Finale - BO3

League of Legends

Fredag

  • Kl. 21.00-22.00: Indledende gruppespil - 1. runde - BO1
  • Kl. 22.00-23.00: Indledende gruppespil - 2. runde - BO1
  • Kl. 23.00-00.00: Indledende gruppespil - 3. runde - BO1

Lørdag

  • Kl. 10.00-12.30: Slutspil - BO3
  • Kl. 14.30-17.00: Slutspil - BO3
  • Kl. 19.00-21.30: Finale - BO3

Overwatch

Fredag

  • Kl. 21.00-22.00: Indledende gruppespil - 1. runde - BO1
  • Kl. 22.00-23.00: Indledende gruppespil - 2. runde - BO1
  • Kl. 23.00-00.00: Indledende gruppespil - 3. runde - BO1

Lørdag

  • Kl. 10.00-12.30: Slutspil - BO3
  • Kl. 14.30-17.00: Finale - BO3

Fortnite

Lørdag

  • Kl. 14.30-15.15: Indledende gruppespil - 1. runde - BO1
  • Kl. 15.15-16.00: Indledende gruppespil - 2. runde - BO1
  • Kl. 16.00-16.45: Indledende gruppespil - 3. runde - BO1
  • Kl. 19.00-20.15: Slutspil - BO2
  • Kl. 20.45-22.00: Slutspil - BO2
  • Kl. 22.30-00.30: Finale - BO3

Rocket League

Lørdag

  • Kl. 14.00: Indledende gruppespil
  • Kl. 19.00: Finale

FIFA19

Lørdag

  • Kl. 14.00: Indledende gruppespil
  • Kl. 19.00: Finale

Bemærk, turneringen afholdes i foyeren (indgangen)

Mario Kart 8 Deluxe

Lørdag

  • Kl. 14.00: Indledende gruppespil
  • Kl. 19.00: Finale

Bemærk, turneringen afholdes i foyeren (indgangen)